Cum a fost la TTB 8, invitat special Sorin Druta, fondatorul Drupanel si DruRelax

Aseara, aproximativ 50 de antreprenori si profesionisti din Baia Mare au participat la o noua editie a evenimentului lunar „Time To Talk Business” organizat de clubul de afaceri Maramures Business Club. La eveniment au participat chiar si doi elevi baimareni care si-au exprimat dorinta de a se afla printre antreprenorii si membrii clubului, de a invata din experientele acestora, ambii avand planuri de a se lansa in misiunea antreprenoriala. Asadar, obiectivul principal al clubului, acela de a dezvolta spiritul antreprenorial in oras si in regiune, incepe sa prinda roade si in randul liceenilor, antreprenorii de maine.

Evenimentul a inceput cu o scurta prezentare a clubului, sustinuta de Ciprian Borsan, fondatorul si initiatorul MMBC. Ulterior, acesta l-a introdus pe dl. Florin Rus, director executiv al fondului de investitii in terenuri agricole Proagro Capital S.A., care a venit din Cluj-Napoca sa le explice participantilor argumentele plasarii capitalurilor in investitii vizand achizitia de terenuri agricole in Romania.

Dupa o scurta pauza, Diana Nemes, reprezentantul Raiffeisen Bank pentru Clienti de top, le-a explicat tuturor celor prezenti beneficiile oferite de serviciul Premium Banking pus la dispozitie de banca clientilor sai.

Evenimentul s-a incheiat cu invitatul special al serii, antreprenorul Sorin Druta, fondatorul si proprietarul companiilor DruRelax si Drupanel, care le-a impartasit participantilor din experienta sa vasta de afaceri, intr-un dialog cu fondatorul clubului, Ciprian Borsan.

La final, cei prezenti au raspuns pozitiv apelului lansat de clubul nostru, de a face o surpriza de 1 Iunie tuturor copiilor de la Scoala Speciala Nr.2 din Baia Mare. Cu sufletele deschise au donat si am strans suma de 690 de lei.

Va asteptam cu drag si la evenimentele viitoare ale clubului!